105. den – běh nahoře bez

Po včerejším volnu a propadu z 1. na 35. místo v rungo výzvě bylo nutné trochu zabrat a náskok stáhnout. Když se neběhá pravidelně, všichni vám utečou.

Když jsem dnes běžel podél Vltavy a odbočil na cestu, která byla v závětří, vzduch se tam ani nehnul a bylo tam nesnesitelné dusno. Bylo až takové, že jsem si musel sundat triko. Nedalo se to vydržet. A to jsem sundal i přesto že vím, jak se člověk rychleji dehydratuje, když na sobě (skoro) nic nemá. Pot se rychle odpařuje a tělo tím rychle ztrácí vodu.

Závěrečné kilometry jsem běžel relativně svižně a tepovka byla oproti posledním tréninkům dost vysoká. Co mě ale potěšilo, že i při vyšším tepu jsem se nějak moc nezadýchával.

Poslední dobou mě hodně láká podstoupit zátěžový test. Na něm bych zjistil, jaké mám ideální tepové frekvence pro běh v aerobní či anaerobní zóně, ale i VO2max.

Kromě toho, že bych mohl skvěle optimalizovat a zefektivnit trénink, viděl bych při dalším testu možné zlepšení. To by mohla být fajn motivace. Budu se muset po nějakém testovacím zařízení podívat…

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo