107. den – příznaky závislosti…?

Než jsem vyběhl, bolely mě nohy a cítil jsem, jak jsou unavené. Proto jsem chtěl běžet jen tak, na regeneraci. Začal jsem s tempem 5:45 min/km.

Na únavu jsem okamžitě zapomněl a uvědomil si to až po 5 km. Přemýšlel jsem, proč se tak tělo chová. Proč nohy bolí před během, ale při běhu vůbec?

Napadla mě možnost podobná závislosti na drogách.

Když tělo dostane drogu, cítí se skvěle. Když ji nemá, cítí se zle. Takže ty bolesti byly vlastně abstinenční příznaky. Které se při tréninku vytratily.

Já vím. Zní to jako blbost. Ale nepamatuji si ráno, kdy bych vstal z postele a nebolely mě nohy. Naopak jakmile se rozběhnu, po pár metrech je vše v pořádku.

Trénink v tempu

První kilometr jsem “prospal”. Ale pak mi to běželo samo. Tep jsem měl vyšší než obvykle, ale taky jsem běžel o dost rychleji. Takže to bylo v pořádku.

A i když jsem úvod tréninku nastartoval tak pomalu, ostatní kilometry byly ve svižném tempu. Tak mě napadlo dát si cíl desítku pod 45 minut, abych se namotivoval k vyššímu tempu.

I přes víc než minutovou ztrátu z 1. km se mi to na výsledných 44:44 povedlo stáhnout. To mě dost potěšilo. Běžet v tempu už od začátku, dostal bych se bez problémů na 43:xx.

Je to snad 2 roky, co jsem si zaběhl osobák na 10 km (asi 42:12). Moc by mě zajímalo, jak jsem na tom teď. Pokud si budu muset dát z nějakého důvodu 2 – 3 dny volno, tak následující trénink se o rekord na 10 km pokusím.

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo

powered by EndomondoWPlogo