124. den – svalové vyčerpání

Ráno jsem měl strašně línou náladu a vůbec se mi nechtělo jít běhat. Dokonce jsem začal hledat důvody, proč bych vlastně měl. A kromě rutiny mě ani žádný jiný nenapadl.

Závody mě nečekají, tak nemám důvod svou fyzičku zlepšovat. Proč bych měl chodit ven, když je to doma tak útulné a pohodlné?

Ale ne, řekl jsem si. Nesmím zlenivět. Navíc na FB jsem na své úvodní fotce zahlédl citát “Nepřestáváš běhat proto, že zestárneš. Zestárneš, protože přestaneš běhat.”… A tak jsem se oblékl a vyrazil 🙂

Navíc při pomyšlení, že bych běhání odkládal a tím pomalu, ale jistě zanikal i můj běžecký/tréninkový deník, mi dalo impuls k tomu, abych vyběhl. Přece jen, vedu si jej už 120 dní. Třetinu roku. A i když by se vůbec nic nestalo, kdyby zmizel, tak ten čas a úsilí, které jsem do jeho psaní vložil, by přišlo na zmar. A to by mě asi trochu mrzelo. Takže…hurá na trénink.

Počasí je ideální. V nátělníku je mi tak akorát. Před výběhem zanedbatelně chladno, ale na konci tréninku budu rád, že ho mám.

Svalové vyčerpání

Vystřelil jsem celkem rychle, s tempem něco přes 4 minuty na kilometr. Tep se přehoupl přes 150/minutu, což je v pohodě. Tak jsem si to tempo chtěl udržet a vidět, co se stane.

Pobolívala mě kost u levého palce na noze. Jakoby od kloubu palce směrem ke kotníku. Zdálo se mi to jako únavová bolest kosti. Jakoby byla namožená. Asi jsem měl naposledy moc stažené new balancy, pomyslel jsem si. Anebo, jak mě teď napadlo, to mohlo být tím, že jsem o víkendu chodil v mokasínech, které mají vyšší podpatek. Zřejmě mám nohy zhýčkané bosými botami a vše ostatní jim vadí. Těžko říct.

Naštěstí tahle bolest časem ustoupila. Nebo jsem ji minimálně přestal vnímat.

Co mě ale překvapilo – po nějakých 3 km jsem pocítil šílenou únavu lýtek. Jakoby úplně vytuhla a ztratila pružnost. Mít za sebou 30 km, tak to pochopím. Ale 3? Navíc po 3denní běžecké pauze.

Právě dnes jsem si uvědomil, že už nějakou dobu zanedbávám snídaně a banány s vločkami už jsem nějakou dobu neměl. Velmi pravděpodobně tělu schází tahle nálož energie a takhle se to projevuje. Musím se ve snídaních polepšit.

Nakonec jsem zaběhl 11 km pod 53 minut, ale když jsem šel domů, lýtka byla totálně odrovnaná. Dal jsem si glutamin a leucin. Oboje odporně chutná, ale snad mi to pomůže s regenerací.

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo