4. den – už nemám ani na tvaroh

Počasí – Praha

Včera bylo nádherně. Ideální počasí na běh. Avšak dnešní ranní výhled z okna ve mě zrovna neprobouzel touhu vyběhnout. Všude mokro. Dost pršelo.

Po pár vteřinách jsem ale současný pohled na nepříjemné počasí přeformuloval na výzvu.

Přece jen – je to něco, co mnoho lidí nedělá. a tak nějak mám vždy radost z věcí, které dělám já a většina ne. (třeba když si řeknu, že. plácnu, 50 km v životě uběhlo třeba méně než 10 % na světě (číslo jsem si vymyslel)

Když jsem vyběhl, počasí nebylo tak hrozné, jak se zdálo z domu. Pršelo jen mírně a bylo sice chladno, ale určitě ne zima.

Oproti včerejšku bylo na silnicích víc aut. Asi kvůli tomu dešti. Lidem se nechtělo moknout (a že je o co stát :))

Ve Stromovce bylo (kupodivu) ještě méně lidí než včera. Přestože matematika pro mě byla vždy noční můrou, dá se z toho vyvodit jasný a logický vzorec.

čím méně hodin a čím horší počasí, tím méně lidí potkáte (wow. Asi budu nominován na Nobelovku!)

A samozřejmě naopak. Když se vydáte na běh o víkendu, kdy je teplo, svítí sluníčko, tak po poledni to bude zkouška nervů i pro největšího kliďasa.

Co mě dnes překvapilo, byla asi 60letá paní (možná i víc), která si v parku svištěla jedno kolečko za druhým. Jó, (some) people are awesome.

Jak jsem si včera předsevzal, běhal jsem se zavřenou pusou (ne, že bych byl při běhu upovídaný 🙂 ) a dýchal pouze nosem. Protože jsem běžel dost pomalu, tak to nebyl problém.

Dokonce jsem se pokoušel asi od 2,5 km nedívat na hodinky, aby mě to nenutilo zrychlovat. Ale stejně mi to nedalo a o 5 minut později už jsem zase tlačil na pilu, abych se neloudal. Když vidím tempo nad 5:00/km, tak mě to prostě nenechá klidným a musím přidat. Ach ta ješitnost…

Když jsem se vracel domů, napadlo mě, že si skočím do obchodu pro tvaroh a udělám si Budwigovou. Vždy s sebou nosívám pár drobných. Člověk nikdy nevím, kam se zaběhne a kdy dostane žízeň 🙂

Bohužel jsem zapomněl, že jednu dvacku jsem utratil už minule. Takže mi zbyla jen jedna. Při pohledu do chladícího boxu na mě koukaly trapné ceny jako 21,90 kč. To nemůžou mít tvaroh za normální baťovskou cenu 19,90 kč? Ach jo… Připadal jsem si jako na základce, když jsem počítal halíře, abych měl na žvýkačku. No nic, řekl jsem si. Tak Budwigová bude příště. A odešel jsem bez tvarohu…

powered by EndomondoWPlogo