96. den – dopolední půlmaraton

V rungo výzvě se neustále propadám na spodní pozice. A dní do konce měsíce nezadržitelně ubývá. Abych byl aktuálně v top 15, musel bych zaběhnout 50 km.

Abych se alespoň o pár míst posunul nahoru, volím pro dnešek půlmaraton.

Trénink si dám dopoledne, protože mě zase čeká hromada práce a když si to neodbydu ráno, večer mi nezbyde žádný čas.

Je docela teplo a jasno. Takže se slušně zapotím.

Jídlo ani pití si neberu. Nesmím moc hnát. U těch 21 km v horku už ke konci mívám celkem žízeň. Takže kdybych to moc napálil a nemohl se napít, docela bych trpěl.

Vyrážím “vycházkovým” tempem. Něco nad 5 min/km.

Běželo se mi dobře, ale pomalu 🙂

Překvapovalo mě, kolik lidí bylo v pracovní den (během běžné pracovní doby) na kolách. Možná měli dovolenou. Anebo odpolední směnu 🙂

V půlce tréninku jsem se otočil a po delší době zkontroloval tempo. Bylo kolem 5:30 min/km. Ale skákalo to až k 6 min/km. A to je na měm hodně pomalu.

Psychiku to fakt nepovzbudilo, ale nic jsem si z toho nedělal. Dnes jsem si jen určit ten půlmaraton zaběhnout. A bylo jedno, že se budu ploužit.

Závěrečný čas 1:54:17 mi připomněl můj první půlmaraton asi před 3 lety, kdy jsem běžel v sandálech a měl jsem za cíl jej dát pod 2 hodiny. A jak jsem byl tehdy nadšený, že se to povedlo 🙂

Tady je alespoň vidět, že se trochu zlepšuji a čas, který pro mě byl dříve skvělý, je dnes hodně podprůměrný.

Celé odpoledne pak vydatně pršelo. Takže jsem rád, že jsem opravdu vyrazil ráno. V tom lijáku by se mi půlmaraton moc běžet nechtěl.

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo