1. den – nový začátek

Minulý rok jsem při (více méně) pravidelném výběhu stromovkou narazil na běžce, kteří tam zrovna závodili. Při bližším prozkoumání jsem zjistil, že se jedná o 6 h & 12 h Self-Transcendence Race Prague.

Celkem mě mrzelo, že jsem o závodu nevěděl dříve. Byla by to hodně velká výzva a pravděpodobně bych se býval zúčastnil.

Přestože poslední dobou neběhám moc pravidelně, mám tyhle výzvy rád a letos ji asi přijmu. Kromě 12hodinového běhu je možnost zúčastnit se i jen 6hodinového.

Tu nižší metu bych měl zdolat. Už jsem se jí jednou přiblížil. Takže bych nemusel mít strach, že to nezvládnu. Když navíc budu trochu trénovat, mělo by to klapnout.

A jelikož se nemá odkládat to, co se dá udělat hned, tak vyrážím na výběh – zavazuji se, že od teď pravidelně. Každý den (je to fakt závazek. Snad vydrží… 🙂

Začínám běhat každý den – od teď 🙂

Dnes jsem se rozhodl, že budu běhat každý den. Ještě teda nevím, jak to budu s ohledem na práci dělat, ale snad to nějak (dobře:) dopadne.

Po “obědě” (po obědě myslím časově, dnes jsem jen snídal. Klasiku. Mixované vločky. Ale banány už došly. To pak jako nouzové řešení místo banánů používám avokádový sirup. Který mi teda taky došel :)) Ale naštěstí až po tom, co jsem si udělal snídani. Takže hlady jsem neumřel.

Teď je období, kdy se věnuji poznávání zvyků. A když jsem se chystal na výběh, zjistil jsem, že jsem si u přítelkyně zapomněl běžecké brýle i oblíbenou běžeckou mikinu.

Docela jsem znejistěl a zpočátku to bylo nepříjemné zjištění. Až mi na vteřinu blesklo hlavou, že běhání nechám na jindy 🙂 Ale když už jsem si dnes naplánoval, že od teď začnu pravidelně běhat, nemohl jsem odložit hned první “trénink”. To by bylo dost trapné :))

Takže jsem za skříně vyhrabal záložní běžeckou mikinu, kterou jsem neměl 2 roky na sobě a pomalu se chystal ven. Už jen připnout běžeckou ledvinku, chytit GPS signál na hodinkách, přibalit peníze (na banány a tvaroh)….ok. Tak ne “jen”. Byla to delší procedura 😀 No ale nakonec jsem se vyhrabal a běžel 🙂

Nechtěl jsem to dnes hrotit. 2 týdny jsem měl pauzu. Tak abych se neuhnal jako naposledy.

Běželo se mi celkem dobře. Tempo kolem 5min/km. Od doby, kdy jsem si odrovnal hrudní pás, nemám možnost svou tepovku sledovat. Takže jsem se snažil dýchat nosem. Jak nádech, tak výdech.

Mimochodem zrovna před 2 dny jsem narazil na článek o meditaci, resp. o konkrétní aplikaci (Stop, breathe, think), která vám s meditací pomůže. Zatím to vždy začínalo tím, abych se soustředil na svůj nádech a výdech. Tak jsem si na to při běhu vzpomněl a snažil se dýchat pouze nosem. Už dříve jsem totiž přišel na to, že když tempo udýchám jen nosem (nádech i výdech), tak velmi pravděpodobně nemám vysokou tepovku. Protože tak vydržím běžet docela dlouho bez nějakého “zhroucení se” :))

Dnes bylo ve Stromovce docela plno. Provoz šel vidět hlavně na lávce přes Vltavu k ZOO. Nedalo se tam skoro předbíhat, kolik tab bylo lidí na procházkách. Až se ještě víc oteplí, bude to peklo pekloucí a bude lepší změnit dobu pro běhání. Asi ráno, kdy jsou o víkendu všichni ještě v posteli 🙂

Při zpáteční cestě jsem se zastavil v obchodě pro banán a tvaroh.( Dostal jsem od sestry konopný olej, který je v kombinaci s tvarohem vynikající “lék” na rakovinu. Ale prospívá to celkově i vašemu tělu, když jste zdraví. Jestli někdo hledáte cestu, jak vyléčit rakovinu, rozhodně doporučuji přečíst knihu Lněný olej, Účinná pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovině od Budwigové.)

Doma jsem si hned tuhle dobrotu udělal (rozmačkal banán, nalil konopný olej do tvarohu a všechno to smíchal), osprchoval se a napsal tenhle článek. Ode dneška už snad pravidelně 🙂

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo