23. den – nejlíp se spí v absolutní tmě

Přestože jsem naučený vstávat poslední 3 týdny docela brzy (nejpozději v 7:00), dnes jsem se probudil v 7:30. Tedy napoprvé 🙂

Spal jsem totiž v místnosti s roletami, které nepropustí venkovní světlo. Takže ať jsem se vzbudil kdykoliv, byla absolutní tma. Bylo jedno, jestli jsem měl oči zavřené nebo otevřené. Vidět jsem vždy to stejné. Prostě…absolutní tmu 🙂

Takže když jsem viděl na mobilu čas 7:30 a stále byla tma, cítil jsem se pořád unavený. Zřejmě proto, že absence světla nemohla zastavit produkci spánkového hormonu (si tedy myslím. Nejsem doktor :).

Nakonec jsem se vykopal z postele až před 9. hodinou.

Jak jsem zmínil včera, na dnešek jsem měl v plánu den volna, resp. posilovací den.

Posilovací trénink

Poblíž je dětské hřiště, kde jsou jakoby gymnastická bradla a hrazdy. Jenže to bylo hřiště dětské, takže to byly spíš hrazdičky 🙂

Shyby se na tom dělat nedaly, takže jsem je využil alespoň na kliky – ano, až tak nízko byly :). A na přítahy (kdy jsem měl nohy na zemi před sebou – posilování zádových svalů).

Na hřiště jsem doběhl za chviličku a po 6 minutách superserií kliků, přítahů a tricepsových kliků na bradlech jsem měl svaly dost vycucané. Absence posilovacího tréninku jde hodně znát.

Dohromady tenhle trénink mohl trvat sotva 10 minut.

Bylo mi až blbé takhle brzy skončit, tak jsem se rozhodl pokračovat v běhu.

Počasí – Jihlava

V Jihlavě neustále fouká vítr, takže běh byl o něco ztížen. Navíc celkem chladno. Ale protože jsem běžel celou cestu vycházkovým tempem, nebylo to velkou překážkou a o čas mi dnes opravdu nešlo.

Na horní polovinu těla jsem si oblékl 3 vrstvy oblečení. K tomu kraťasy (leginy jsem nechal doma, takové chladno jsem neočekával :).

Po návratu domů jsem zase dost pociťoval vyčerpanost svalů v horní polovině těla, “zdravou” bolest svalů po tréninku a celkovou únavu. Snad si tělo na posilovací dny brzy zvykne.

Co mě ale potěšilo bylo, že se dotknu dlaněmi podlahy, zatímco mám natažené a propnuté nohy u sebe. A to jsem věnoval protahování se max. pár minut po každém výběhu v posledních pár dne.

Víkend byl, co se týče běhu, spíše rekreační záležitost. Ale oba dny jsem běhal a navíc posiloval, takže o regeneračním dni se mluvit nedá. Na druhou stranu jsem to s intenzitou vážně nepřehnal, takže v pondělí si volno dávat nechci. Jenže cítím, že nohy jsou i tak unavené.

No…uvidím, jak se budu cítit ráno. Pak vymyslím, co dál.

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo