40. den – regenerace (téměř) dokončena

I když jsem šel spát 10 minut před půlnocí, ráno se mi vůbec nechtělo z postele.

Kéž bych tak měl lepší paměť a večer si vždy přesně uvědomil, jak se po ránu cítím. Určitě bych šel o 1 – 2 hodiny spát dříve.

Chvíli po tom, co jsem zabředl do nesmyslného projíždění Facebooku mě napadlo “proč to sakra dělám?”, konečně ho zavřel a šel se chystat na běh.

Je hrůza, že na ten FB tak koukám. Není tam skoro nic nového/zajímavého a hlavně mě to jen strašně zdržuje 🙂

Počasí

Jdu na balkon pro boty a vidím, že je hezky sucho. Po včerejšku příjemná změna. Dokonce i sluníčko lehce hřeje. Je teplo, ale ne tropické. Obloha není zcela jasná, ale slunce nespaluje. Dnes to bude pěkný výběh. Minimálně pokud jde o počasí 🙂

Běh

Při prvních krocích jsem pociťoval mírnou bolest na přední levé straně stehna levé nohy. O něco později jsem to už nevnímal.

Ve Stromovce byly popadané větve po nedávném lijáku a má obvyklá trasa byla uzavřena. Běžel jsem jinudy – v protisměru než obvykle. Bylo to hodně zvláštní.

Jak jsem naučený na určitou trasu a mám ji zarytou v paměti, trochu mi připadalo, že běžím jinudy.

Ale běželo se příjemně. Dokonce i ve svižnějším tempu. Oproti včerejšímu tréninku byla regenerace z víkendového závodu výrazně lepší. Odhadem tak 85 % ideálního stavu. Včera pod 50 %.

Tělo ani nohy neměly s rychlostí potíže. Naopak mi dovolovaly dopřát si tempo hluboko pod 5 minut/km. A nijak moc jsem se nezadýchal.

Pro nedostatek času jsem protahování odfláknul a věnoval mu tak 1 – 2 minuty.

Ráno jsem si stanovil, že uběhnu 5 km. Nakonec bych dal i víc. Ale kromě toho, že jsem neměl čas a spěchal do práce, tak raději se budu ještě trochu šetřit. Kilometráž můžu zvýšit kterýkoliv další den, kdy budu ještě o něco více odpočatý.

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo