18. den – den “volna”

Jako vždy, i dnešní den jsem začal vstáváním. Jak překvapivé 😀

Před spaním jsem si nainstaloval aplikaci Sleep Bot.

Na základě spánkového cyklu by vás měla vzbudit asi tak něžně, jako princ Šípkovou Růženku.

Funguje na principu snímání zvuku (toho, jak se převalujete. Předpokládá se, že v této chvíli jste ve slabé spánkové fázi. Tzn. když je ticho, tak jste, teoreticky, v hluboké fázi).

Budík propojený s tímto programem má rozpětí třeba 30 minut (vzbudí vás někdy mezi 6:30 – 7:00 – podle toho, kdy zachytí vaši slabou spánkovou fázi – hlukem).

Jak jsem program v noci nastavoval, nějak se mi dostal do podvědomí. 2 minuty před aktivací budíku se mi totiž zdálo, že se dostávám do slabé spánkové fáze a že budík co nevidět zazvoní.

Byl to tak živý sen, že jsem v reálu začal šmátrat po mobilu. Tím jsem udělal hluk.

Podíval jsem se na čas (6:28) a budík mobil odložil, že si ještě 32 minut pospím. V hlavě jsem měl ještě tvrdou půlnoc.

Ale, jak jsem zmínil, budík to vyhodnotil, že se mi už bude dobře vstávat, tak mě hlasitým burácením vyrval ze světa snění (zvuk budíku byl jiný než běžně používám. Nějaké defaultní, zatraceně hlasité zvonění).

Takže než buzení Šípkové Růženky bych to přirovnal k boji prince s drakem.

Když jsem se díval na záznam spánku, viděl jsem zanedbatelné zvukové stopy. Cca po 30 minutách, ale i s větším rozestupem.

Teorie fungování aplikace je určitě dobrá, ale bude k ní zapotřebí citlivější mikrofon. A nebo se v noci prostě nepřevaluju 🙂

Počasí – Praha

Je opět nádherný den. Sluníčko, čistá obloha a teplo. Hotové léto.

Trénink

Jak už jsem včera zmínil, dnes jsem chtěl dát nohám den volna. Proto jsem do Stromovky šel svižnější chůzí. Neběžel jsem.

Ve Stromovce mě míjeli běžci. Měl jsem velké nutkání je předeběhnout :)) Ale držel jsem se plánu. Takže jsem sklopil hlavu a pokračoval v loudání.

Šel jsem k místu, kde jsou ve Stromovce hrazdy.
Předpokládal jsem, že je ráno a že tam nikdo nebude.

Jaké bylo mé překvapení, když tam byli hned 4 lidi.

Je pravda, že když kolem tohoto plácku pro posilování ráno probíhávám, nikdy se tam pořádně nedívám. Takže nevím, jestli je to vždy tak obsazené.

Nicméně nechtěl jsem se mezi nimi motat, tak jsem nepohrdl …nevím, jak to nazvat. Vypadá to jako překážky na překážkový běh. Ale je to zapuštěné v zemi. Jedna řada překážek tak 30 cm vysoká, druhá možná 90 cm.

Na nižších jsem dělal kliky a na vyšší jsem nalezl zespodu a dělal přítahy. Nohy jsem měl při tom na zemi, natažené před sebou.

Ohromný pokles síly

Kliků jsem udělal sotva 15. Když si vzpomenu na své návštěvy posilovny, o něco víc než rok zpátky, nebyl problém dát 60 kliků v kuse. Je to propastný rozdíl a hrozné zjištění, jak se síla ztrácí, když ji neustále netrénuji.

Po několika sériích jsem přešel na jiné stanoviště, kde byly jiné cvičící propriety 🙂

Ve Stromovce je místo, kde je mimo jiné lavice na sedy lehy. Tam jsem si jich dal 2 x 25, mezi tím tricepsové kliky a odpochodoval jsem.

V posilovně jsem dřív dával taky 25 sedů lehů. Ale s 15kilovým kotoučem…

Musel jsem ale odejít ne tak proto, že bych byl vyčerpaný (i když jo, byl jsem dost :), ale protože čas hrozně utíkal – na rozdíl ode mně.

Cesta do stromovky mi trvala přes 12 minut. Takže skoro 3x déle než obvykle. Tím, že jsem neběžel, jsem neměl tolik času na cvičení.

5km výběh mívám kompletně do 30 minut za sebou. Dnes mi tenhle čas stačil na cestu tam a zpět. Navíc byl čas na cvičení a chůzi ve Stromovce. Celkem 45 minut. A ráno je to zpoždění dost znát. Už jsem neměl ani žádný čas na protažení, které jsem chtěl na konci zařadit.

Únava po cvičení

Přestože mi nepřijde, že bych se posilováním extra nadřel, asi jsem dost vyčerpal svalový glykogen. Nebo nevím. Ale cítím se hodně unavený. Nejraději bych nešel do práce a ještě si zalezl do postele.

Na zítřejší výběh jsem zvědavý. Hlavně na to, jak se budou cítit nohy. Dnes při chůzi po schodech stále cítím slabou únavu levého lýtka.

A také mě zajímá, jestli si dám těch ze včerejška předsevzatých 10 km. Anebo jestli budu po 5 km zničený…