11. den – vstávejte podle sebe. Ne podle budíku.

Do dnešního dne jsem si při dřívějším probuzení a zjištění, že mohu ještě hodinku spát, mnul ruce, jak je to fajn. A pokračoval ve spánku…

Podobně jako včera, i dnes jsem se vzbudil sám od sebe. Tentokrát v 6:15.

Poučen tím, jak může ignorace ukončení spánkové vlny škodit (ve formě nepříjemného vstávání a únavy), jsem se rozhodl vylézt z pelechu.

Včera jsem totiž 90 minut do zvonění budíku chtěl dospat, jenže jsem se vzbudil ještě víc unavený než před hodinou a půl a odpoledne v práci jsem byl šíleně ospalý tak, že jsem si musel dát kafe (které jinak prakticky nepiju).

Je skvělý pocit si takhle přivstat. Den je o dost delší.

Večer se vracívám domů 19. – 20. hod. To jsem nemíval na běhání ani pomyšlení, takže sport přicházel v úvahu jen o víkendu. Když ale běhám ráno, tak večer mohu bez výčitek dělat cokoliv jiného. Dokonce si před prací stíhám vařit obědy. Jsem moc spokojený…

Zase jsem při lovení GPS na balkoně zhlédnul počasí – pár mráčků, ale sluníčko stále krásně svítí. Na déšť to rozhodně nevypadá. Bude hezky.

Po cestě do Stromovky míjím policistu, který tam stává každý den. I když možná to byl jiný. Nevím. Oni jsou v těch uniformách všichni stejní :))

Dnes už bylo ve Stromovce celkem dost běžců. Možná jak je víc dnů po sobě krásně. Nevím. Ale na to, že jsem byl běhat o chvilku dřív než obvykle, tak jich bylo na tenhle čas dost.

Měl jsem v plánu dát si zase 5 km. Sice jsem měl nutkání odběhnout 10 km, protože jsem se zase loudal pomalým tempem i kolem 5:30 min/km. Takže energie i dech by stačily. Přece jenom jsem ale nechtěl nic přehánět a spíš budu odpočívat při kratších trasách než zbytečně cokoliv riskovat. Vynechání tréninku by mně dost mrzelo (mám za sebou 11denní šňůru bez přestávky).

Self-Transcendence Race Prague 2016

Navíc se asi vážně přihlásím na Self-Transcendence Race Prague 2016. Na 6hodinový běh. Do 9.5.2016 mají sníženou registraci za 400 kč.

Je to pro mně aktuálně asi nejlepší výzva. A to nebude masová akce. Počítám max několik desítek běžců. I když ono by se jich na ten okruh do Stromovky o moc víc nevešlo :))

Nesoustředěnost

Dnes se mi taky nedařilo sledovat dech a počítat u něj. Tempo bylo celou dobu 4:4. Ale jestli jsem se na to dovedl soustředit v součtu minutu za celý běh, tak to bylo moc.

Když nemusím tělo “bičovat” k vyššímu výkonu, tak mozek nemá motivaci dech tak urputně sledovat, aby tím popohnal tělo k vyššímu výkonu. Jinak si to neumím vysvětlit. (Neberu v potaz to, že nejsem jogín meditující 24/7 se schopností používat mozek místo televizního ovladače :))

Čemu se ale do budoucna zřejmě nevyhnu, je protahování. Dosud jej prakticky nedělám. Před během se neprotahuji nikdy (ani se to nedoporučuje) a po běhu…taky vlastně nikdy :)) Jen na výjimky v jednotkách % výběhů. A navíc to strašně odfláknu.

Protahování mě strašně, ale strašně nebaví a necítím, že bych to potřeboval. Na druhou stranu to dělají snad všichni ostatní běžci, tak to asi k něčemu bude. A kdo ví, třeba mi to v něčem pomůže…

Ztráty a nálezy – Opencard

Dnes mi shodou okolností na FB psal Frutarian, kterého nemám v přátelích, takže mi od něj zráva nesvítila klasicky vpravo nahoře, ale musel jsem ji trochu složitěji dohledat.

Díky tomu jsem našel i zprávu z pátku, kde mi P.K. psala, že našla mou ztracenou opencard. Sice už mám novou, ale tímto jí stejně děkuji 🙂

O víkendu možné pojedu na 10 km závod do Dobřichovic. abych si otestoval svou kondičku ještě před self transcendence 🙂

Vypadá to na pěknou rovinku. A ty já moc rád :))

Endomondo – záznam běhu

powered by EndomondoWPlogo